Misie

Autor: Monika Gerčáková | 30.10.2013 o 9:45 | (upravené 30.10.2013 o 10:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  28x

Sú misie dôležité aj v dnešnej dobe? Slová: "Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium." sú aktuálne aj dnes. Predsa je mnoho ľudských sŕdc, ktoré potrebujú blízkosť človeka, povzbudenie, objatie a prijatie. Toto nám potvrdili aj misionárky, ktoré nám rozprávali o svojich misiách slovami: "Dôležité je ľuďom ukázať zmysel života."

V našej farnosti sme zorganizovali misijný týždeň, počas ktorého sme sa zamysleli nad významom misií a modlitbami sme podporili všetkých misionárov a misie. Už od pondelka sme sa mohli zapojiť do zbierky poštových známok, ktorá bude prebiehať počas celého roka a známky sa budú priebežne posielať.

Vo štvrtok sme mali svätú omšu za účasti detí, počas ktorej deti spoznali misie a prácu misionárov. Deti sa zapojili čítaním, spevom, nesením obetných darov.  Piatok sa niesol v duchu mladých misionárov. Program začal misijným ružencom so svedectvami, pokračoval svätou omšou, počas ktorej sa mladí zapojili spevom, čítaniami, prosbami, obetnými darmi. Po svätej omši nasledovala prednáška Renáty Furindovej o misii v Peru. V nedeľu sa po svätých omšiach uskutočnil misijný jarmok, počas ktorého si mohli veriaci kúpiť rôzne drobnosti a darčeky ako sošky, koláče, štrikované veci, náramky, ktoré pripravovali deti, mamky, staré mamy a dobrovoľníci z farnosti a okolia. Popoludní misijný program pokračoval ružencom so svedectvami a prednáškami misionárok: Evy Murínovej o misii na Sibíri, Viery Jurítkovej o misii v Peru a Mgr. Renáty Jurčiovej o misii v Južnom Sudáne, potom nasledoval dokument o rehoľných sestrách Služobniciach Ducha Svätého, ktorým sme poslali výťažok z misijného jarmoku. Počas týchto dní deti, mládež, lektori a kňaz reprezentovali oblečením rôzne krajiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?