Misie

Autor: Monika Gerčáková | 30.10.2013 o 9:45 | (upravené 30.10.2013 o 10:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  33x

Sú misie dôležité aj v dnešnej dobe? Slová: "Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium." sú aktuálne aj dnes. Predsa je mnoho ľudských sŕdc, ktoré potrebujú blízkosť človeka, povzbudenie, objatie a prijatie. Toto nám potvrdili aj misionárky, ktoré nám rozprávali o svojich misiách slovami: "Dôležité je ľuďom ukázať zmysel života."

V našej farnosti sme zorganizovali misijný týždeň, počas ktorého sme sa zamysleli nad významom misií a modlitbami sme podporili všetkých misionárov a misie. Už od pondelka sme sa mohli zapojiť do zbierky poštových známok, ktorá bude prebiehať počas celého roka a známky sa budú priebežne posielať.

Vo štvrtok sme mali svätú omšu za účasti detí, počas ktorej deti spoznali misie a prácu misionárov. Deti sa zapojili čítaním, spevom, nesením obetných darov.  Piatok sa niesol v duchu mladých misionárov. Program začal misijným ružencom so svedectvami, pokračoval svätou omšou, počas ktorej sa mladí zapojili spevom, čítaniami, prosbami, obetnými darmi. Po svätej omši nasledovala prednáška Renáty Furindovej o misii v Peru. V nedeľu sa po svätých omšiach uskutočnil misijný jarmok, počas ktorého si mohli veriaci kúpiť rôzne drobnosti a darčeky ako sošky, koláče, štrikované veci, náramky, ktoré pripravovali deti, mamky, staré mamy a dobrovoľníci z farnosti a okolia. Popoludní misijný program pokračoval ružencom so svedectvami a prednáškami misionárok: Evy Murínovej o misii na Sibíri, Viery Jurítkovej o misii v Peru a Mgr. Renáty Jurčiovej o misii v Južnom Sudáne, potom nasledoval dokument o rehoľných sestrách Služobniciach Ducha Svätého, ktorým sme poslali výťažok z misijného jarmoku. Počas týchto dní deti, mládež, lektori a kňaz reprezentovali oblečením rôzne krajiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?